Závěr taneční sezóny: Úspěchy a poslední závody

10. 6. 2024 Lukáš Bendl

Poslední závody

Taneční sezónu 2024  završilo nadšení a výrazné úspěchy našich tanečníků na posledních závodech sezóny, které se konaly v sobotu 8. června 2024 v pražské UNYP aré a přinesly řadu zážitků a skvělých výkonů. Naši tanečníci se na soutěžním parketu předvedli s pěti choreografiemi, které sklidily zasloužený obdiv.

Nejmenší tanečníci se zúčastnili soutěže s choreografií Neseme vám štěstí. Tato choreografie, plná radosti a dětské bezprostřednosti, si získala srdce diváků i poroty. Malí tanečníci pod vedením svých trenérek předvedli skvělý výkon a umístili se na vynikajícím 2. místě, čímž se stali vicemistry České republiky ve své kategorii. Tento úspěch je pro ně nejen velkým povzbuzením do dalších tanečních let, ale i oceněním tvrdé práce a nadšení, které do tance vkládají.

V dětské kategorii startovala choreografie Pod hladinou. Tanečnice s touto choreografií předvedly svůj talent a schopnosti v semifinále, kde se utkali s dalšími 10 choreografiemi. Díky jejich nasazení a velkou dávkou štěstí se jim podařilo postoupit do finálové TOP 6. V druhém kole, kde měli ještě jednu šanci ukázat, co v nich je, podali ještě lepší výkon. Nakonec se umístili na 4. místě. I přestože to není medailová pozice, je to velký úspěch na mistrovství.

Další choreografií, která se představila na soutěži, byla Wednesday. Tanečníci soutěžili v juniorské kategorii, kde je také čekala dvě kola. V semifinále se utkali s dalšími 9 choreografiemi a díky jejich nasazení a preciznosti postoupili do TOP 5. Ve finále předvedli nadprůměrný výkon, který je vynesl na krásné 2. místo. Tímto úspěchem se stali vicemistry České republiky.

V hlavní věkové kategorii se představili naši zkušení hlaváci s choreografií Annabelle. Tanečníci předvedli velmi dobrý výkon, který byl výsledkem mnoha hodin tvrdé práce a zlepšování. Choreografie Annabelle byla plná emocí a dramatických prvků, které dokonale zachytily podstatu příběhu. Tanečníci dokázali zaujmout porotu i diváky svou precizností, výrazem a synchronem. Bohužel to v tento den na medailové příčky nestačilo, a tak se naši tanečníci umístili na 4. místě. I tak jim to nebrání v radosti z tance.

Poslední choreografií, která nás reprezentovala, byla choreografie s názvem Vítejte ve Springfieldu. Tato choreografie soutěžila v kategorii senioři, neboli jak ji nazýval moderátor „kategorie v nejlepších letech“. V této kategorii byla velká konkurence, celkem se zúčastnilo 8 týmů. Naši tanečníci s choreografií inspirovanou známou žlutou rodinkou ze Springfieldu předvedli fantastický výkon a umístili se na bronzové příčce. Toto 3. místo je pro ně velkým úspěchem a důkazem, že i v seniorské kategorii máme skvělé tanečníky, kteří dokážou zabojovat o medailové pozice.

 

Úspěšná sezóna 2024

Hodnocení taneční sezóny 2024

Již začátkem října jsme zahájili tréninky na našich sálech a všichni tanečníci se začali učit nové choreografie a taneční prvky. Během těchto tréninků se zdokonalovali, aby později mohli podat ty nejlepší výkony ve velké konkurenci, která je čekala na tanečních soutěžích. I přes tuto konkurenci jsme na soutěžích dosáhli vynikajících výsledků a přivezli mnoho cenných medailí a umístění.

Úspěchy v soutěžích

Celkem jsme se letos účastnili 18 soutěží, ze kterých jsme přivezli 31 zlatých, 18 stříbrných a 14 bronzových medailí. Tento úspěch je pro nás povzbuzením do další taneční sezóny a důkazem tvrdé práce všech našich tanečníků a trenérů. Nejúspěšnější choreografií letošního roku byla juniorská choreografie s názvem Wednesday. Tito tanečníci se zúčastnili 10 soutěžních dní a z každého přivezli ocenění v podobě medaile, což je úžasný výkon.

Různorodost a týmový duch

Letošní rok jsme měli celkem 10 soutěžních choreografií v 7 věkových kategoriích. K tomu musíme samozřejmě přidat i naše nejmenší, kteří zatím nesoutěží, ale jsou součástí týmu a zkouší své první taneční krůčky. Držíme jim palce, ať je tanec baví a třeba za pár let budou soutěžit, stejně jako většina tanečníků, na velkých soutěžích.

Poděkování

Chtěli bychom poděkovat hlavně Vám – rodičům. Bez vás a vašich nadaných dětí by to samozřejmě nešlo. Dále chceme poděkovat přátelům, kamarádům našich tanečníků a trenérů za vaši podporu na soutěžích a při přípravách choreografií. Nesmíme také zapomenout poděkovat našim trenérům, kteří se každý rok snaží vymyslet něco nového a připravit tanečníky, jak nejlépe umí. Také díky všem ostatním, kteří nás podporujete.

 

Celý tým TK Scratch